پايان نامه طراحي چارچوبي براي برقراري وب سرويس در سيستم هاي تعبيه شده در زير ساخت ابر

تحقیق و پروژه و پایان نامه و مقاله دانشجویی

پايان نامه طراحي چارچوبي براي برقراري وب سرويس در سيستم هاي تعبيه شده در زير ساخت ابر یکی از پایان نامه و تحقیق های جامع و کامل و دارای منابع معتبر می باشد این پایان نامه دارای 95 صفحه به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد که جهت دریافت و دانلود متن کامل پايان نامه طراحي چارچوبي براي برقراري وب سرويس در سيستم هاي تعبيه شده در زير ساخت ابر بر روی گزینه خرید انتهای ایمیل کلیک نمائید پس از وارد نمودن اطلاعات مربوطه و پرداخت قادر به دانلود متن کامل پایان نامه مربوطه می باشد همچنین لینک پایان نامه همان لحظه به ایمیل شما ارسال می گردد.

فهرست مطالب

فصل اول – کلیات تحقیق
1-1 مقدمه 2
1-2 فرضیات 3
1-3 هدف از اجرا 5
1-3-1 اهداف اختصاصی 5
1-4 توجیه ضرورت انجام طرح 5
1-5 نوآوری های تحقیق 8
1-5-1 معایب روش ها قبل 9
1-5-2 مزایای طرح پیشنهادی 9
1-6 ساختار تحقیق 10
فصل دوم – مروری بر ادبیات موضوع
2-1 معماری سرویس گرا 11
2-2 سرویس 12
2-3 وب سرویس 12
2-3-1 ساختار وب سرویس 15
2-3-2 مزایا و معایب وب سرویس 16
2-4 XML 18
2-4-1 قوانین نگارش در XML 19
2-5 سیستم های نهفته 21
2-6 ابر 22
2-6-1 ویژگی های اساسی در ساختار ابر 23
2-6-2 مدل استقرار 23
2-6-3 Cloud Storage 23
2-6-4 چشم انداز فنی 24
2-6-5 چشم انداز سازمانی 25
2-6-6 زیر ساخت به عنوان سرویس 25
2-6-7 بستر به عنوان سرویس 26
2-6-8 همه چیز به عنوان سرویس 27
2-6-9 مزایای اصلی محاسبات ابری 27
2-7 GSM 29
2-8 GPRS 30
2-9 پلتفرم 32
2-10 پلتفرم .net 32
2-11 کارهای انجام شده 34
2-11-1 وب سرویس و c 34
2-11-2 پیاده سازی بر اساس پروتکل soap 35
2-11-3 برخی دیگر از کارهای انجام شده 38
فصل سوم- روش تحقیق
3-1 بنیان های تئوری 46
3-2 طراحی مدل با استفاده از بستر GPRS 47
3-2-1 نحوه ی ارسال داده در بستر GPRS 48
3-3 طراحی مدل در بستر GSM 49
3-4 متدولوژی طراحی مدل 50
3-4-1 مخزن توصیف سیستم های تعبیه شده در مدل 50
3-5 معماری مدل پیشنهادی 53
1-5-3 profile service 54
3-5-2 سرویس زنگ هشدار 54
3-5-3 سرویس تاریخ 54
3-5-4 بسته ی نرم افزاری 55
3-5-5 فراخوانی سرویس 55
3-6 متدولوژی درخواست سرویس 56
فصل چهارم – محاسبات و یافته های تحقیق
4-1 مثال عملیاتی 60
4-1-1 نمونه کدهای ارسال و دریافت در زیر ساخت GPRS 64
4-1-2 نمونه کدهای ارسال و دریافت در زیر ساخت GSM 65
4-1-3 ارسال داده های حیاتی 68
4-1-4 تصویر بیمار 69
4-1-5 علائم حیاتی بیمار 69
4-1-6 انتخاب بیمارستان برای پذیرش بیمار 74
4-2 ارزیابی عملکرد انتقال داده ها در مثال عملیاتی 77
4-3 ارزیابی دسترسی به سرویس در مدل پیشنهادی 78
4-4 ارزیابی پردازش داده ها در مدل پیشنهادی 79
فصل پنجم- نتیجه گیری و پیشنهادات
5-1 مزایا 82
5-2 چگونگی تحقق اهداف 82
5-3 پیشنهادات 83
5-4 نتیجه گیری 83
چکیده انگلیسی 84
مراجع 85

مراجع

[1] – Performance Analysis of Web Services on Mobile Devices  KamalEldin Mohameda, Duminda Wijesekera  Procedia Computer Science 10 ( 2012 ) 744 – 751

[1]  – Barry, D. K. (n.d.). Service-oriented architecture (SOA) definition. Retrieved May 24, 2010, from Web Services and Service-Oriented

[1] – Research on Information System Integration in Colleges

Based on SOA   WU Ying-pei, SHU Ting-ting       2011 International Conference on Advances in Engineering

[1] – Dynamic monitoring framework for the SOA execution

Environment Daniel ˙Zmudaa,∗, Marek Psiuka, Krzysztof Zieli´nskia International Conference on Computational Science, ICCS 2010

[1] – Irans information Architecture Committee : www.esoa.ir

[1]  – E. Kestro, XML for the World Wide Web: Visual QuickStart Guide,  ISBN 0-201-71098-6.

[1]  – E. Kestro, XML for the World Wide Web: Visual QuickStart Guide,  ISBN 0-201-71098-6.

[1] – A cybersecurity model in cloud computing environments Latifa Ben Arfa Rabai , Mouna Jouini, Anis Ben Aissa, Ali Mili Journal of King Saud University – Computer and Information Sciences (2013) 25, 63–75

[1]  – Esteves. R, ” A Taxonomic Analysis of Cloud Computing “,Doctorial Workshop in Complexity, Sciences, ISCTE-IUI FCUL 2011

چکیده :

امروزه با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی و پیدایش سیستم های تعبیه شده فراوان درزندگی روزمره از جمله سیستم های هوشمند منازل و برخی از سنسورها که برقراری و دریافت اطلاعات محیط از فعالیت های این نوع سیستم ها می باشد لازم است بستری برای ارتباط امن و انتقال  داده در سطوح مختلف صورت گیرد تا بتوان یکپارچگی را در بین سیستم های تعبیه شده توسط بستر وب سرویس برقرار کرد. سیستم های تعبیه با توجه به کاربرد خود داده های مهمی را از محیط اطراف دریافت کرده و بعد از آنالیز های مربوطه خروجی ها ی مربوطه را فعال می کند و گاهی اوقات باید تصمیم های خود را بر اساس ورودی های سیستم های دیگر بدست آورد . گاهی اوقات این داده ها بسیار برای ما اهمیت دارند که لازم است بستری برای انتقال و یکپارچه سازی برقرار گردد که می توان از معماری سرویس گرائی و پروتکل Soap استفاده نمود. برخی از سیستم های تعبیه شده را می توان به عنوان بخشی از زیر ساخت ابر که سرویسی را در اختیار عموم قرار می دهند درنظر گرفت که این نوع از سیستم های تعبیه شده به نوعی می توان نسل جدیدی از مفهوم ابر را دنبال می کنند.

كلمات كليدي: سیستم های تعبیه شده 2-وب سرویس  3-معماری سرویس گرائی   4-محاسبات ابری

فصل اول

مقدمه و كليات تحقيق

1-1 مقدمه :

دسترسي آسان به داده ها در نقاط مختلف جغرافیایی از پيشرفت هاي تكنولوژي به حساب مي آيد و  استفاده از سيستمي براي يكپارچه سازي و مديريت داده هاي دريافتي از مسائلي است كه امروزه اهمیت زیادی پیدا کرده است و در کاربردهای مختلفی نظیر کشاورزی، پزشکی، نظامی از آن استفاده می شود .

در حال حاضر اینترنت به عنوان یک ابزار مهم برای ایجاد ارتباط و انتقال داده ها تبدیل شده است که می توان با استفاده از آن به راحتی داده ها و فایل های خود را در سراسر دنیا به اشتراک گذاشت و از فایل ها و داده های دیگران که به اشتراک می گذارند استفاده نمود در واقع اینترنت را باید بزرگ‌ترین سامانه‌ای دانست که تاکنون به دست انسان طرّاحی، مهندسی و اجرا گردیده‌است.

با استفاده از این امکان بر روی برخی از سیستم های تعبیه شده می توان داده های دریافتی از سنسور ها را بر روی درگاه وب جهانی قرار داد.

به عنوان مثال می توان دمای خانه خود را که از طریق یک سیستم تعبیه شده بدست می آید به راحتی بر روی درگاه وب قرار داد و شما از هر جای دنیا داده های مورد نیاز خود را که در اینجا دمای خانه ی شماست مشاهده نمائید همچنین می توان از هر جای دنیا داده ای یا دستوری را از طریق درگاه اینترنت به سیستم تعبیه شده ارسال نمود و سیستم با توجه به دستور دریافتی عکس العمل خاص را انجام دهد.

و مثال دیگر می توان به سیستم های مانیتورینگ مسیر یابی و ردیابی خودرو اشاره کرد که با استفاده از GPS,[1]GSM,[2]GPRS[3] مختصات مسیر طی شده وسیله نقلیه به سیستم ارسال می شود و می توان رد یابی خودرو را انجام داد.

با همه گیر شدن تلفن های همراه و رشد روزافزون منابع سخت افزاری موبایل های تلفن همراه می توان میزبانی خدمات وب را از طریق پروتکل های SOAP[4] بر روی موبایل های همراه قرار داد.[i]

امروزه سیستم های نهفته کاربردهای فراوانی در صنعت و زندگی روزمره دارند از سیستم های تهویه هوای منازل تا روبات های اتوماسیون کارخانجات هرکدام به نوعی یک سیستم نهفته می باشد که با توجه به عکس العمل دریافتی عمل خاصی را انجام می دهند کنترل و مدیریت این سیستم ها و نیز مشاهده عملکردشان از دغدغه های دنیای امروز می باشد زیرا همین کنترل ها باعث کاهش چشم گیر هزینه ها و نیروی انسانی می شود .

شاید در سال های گذشته اتصال سیستم های نهفته به اینترنت پرهزینه و سخت بود و گاهی در برخی از مکان ها به هیچ عنوان امکان اتصال با دنیای وب وجود نداشت اما به مرور با رشد روز افزون تکنولوژی و نسل های جدید سیستم های رادیوئی و ارتباطی می توان با کمترین هزینه امکان اتصال به اینترنت را در سیستم های نهفته بدست آورد . همانطور که امروزه با استفاده از بستر GPRS در ارتباطات رادیوئی در سیستم های تلفن های همراه به راحتی و در هر مکانی می توان به دنیای وب ارتباط برقرار کرد و این ارتباط شامل گپ ، سرویس پست الکترونیک و سرویس پیغام چند رسانه ای می باشد.

در چند سال اخیر در کشور عزیزمان نیز شاهد رشد چشم گیر این سرویس در اپراتورهای تلفن های همراه بوده ایم که می توان گفت در سراسر کشور این امکان وجود دارد که به راحتی به اینترنت متصل گردید.

اما آیا با داشتن اتصال به اینترنت می توان به راحتی داده ها یا همان داده های دریافتی از سنسور ها را در اختیار دیگران قرار داد؟

باید گفت تنها داشتن اتصالی امن به اینترنت چاره کار نیست بلکه داشتن چارچوبی برای ارسال داده ها و صحت داده های ارسالی و همچنین جلوگیری از دستکاری و ربوده شدن داده ها بسیار لازم و حیاتی   می باشد.

در چند سال اخیر بستری برای انتقال داده ها بر روی وب ایجاد شده است که می توان از توانائی های معماری سرویس گرائی نیز بهره مند شد این بستر که برای انتقال داده ها از پروتکل های html استفاده می کند وب سرویس نام دارد.

وب سرویس این امکان را فراهم می کند که سیستم هائی با پلتفرم های ناهمگون به راحتی به تبادل اطلاعات بپردازند.

با استفاده از وب سرویس می توان داده های را با فرمت های مختلف در بین سیستم های تعبیه شده رد و بدل کرد و با استفاده از این سرویس به کنترل و مدیریت سیستم های تعبیه شده پرداخت . از آنجائی که برخی از داده های دریافتی از سنسور ها نیاز به پردازش طولانی و پیچیده دارد و طراحی و توسعه ی سیستم های تعبیه شده ای که بتواند برنامه هائی با پیچیدگی بالا را پردازش کند مقرون به صرفه نیست لذا لازم است که داده ها حتما در بستری به سرور های اصلی انتقال یابد و سرور ها بعد از پردازش ، داده ها را به سوی سیستم های تعبیه شده ارسال نمایند.

گاهی اوقات می توان داده های چندین سیستم تعبیه شده را به یک سرور انتقال داد و سرور می تواند در هر جائی قرار داشته باشد و سرور مربوطه کلیه پردازش های چندین سیستم تعبیه شده را انجام دهد به این مفهوم که بتوانیم از زیر ساخت و منابع سرورهای دیگر در پردازش داده های خودمان بهره مند شویم که به آن محاسبات ابری می گوئیم.

در این پایان نامه ابتدا مفاهیم کلی در خصوص اننقال داده ها بر بستر وب سرویس در سیستم های تعبیه شده را بررسی کرده و سپس به بررسی کارهای انجام شده می پردازیم و سپس به ارائه ی چارچوبی برای ارسال داده های سیستم های تعبیه شده در بستر وب سرویس در زیر ساخت ابر می پردازیم .

1-2 فرضيات

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در بسیاری موارد لازم است که بسیاری از روبات ها و یا سیستم های تعبیه شده به صورت از راه دور کنترل و مدیریت شوند به عنوان مثال شما ویلائی در منطقه ی جغرافیائی دارید که چندین کیلومتر با محل زندگی شما فاصله دارد و شما می خواهید از راه دور کنترل  سیستم های منزل خود را داشته باشید و بخواهید دمای منزل ، سیستم تهویه و میزان آب پاشی باغچه ویلای خود را تنظیم کنید در چنین مواردی داشتن سیستمی که از راه دور چنین کارهائی را انجام دهد بسیار مقرون به صرفه می باشد از طرفی با روی کار آمدن تکنولوژی های جدید در زندگی روزمره همچون سیستم های تلفن همراه مثل iphone , tablet داشتن نرم افزارهای کاربردی بر روی این وسایل برای کنترل و مدیریت سیستم هوشمند ذکر شده خالی از واقعیت نیست.

با توجه به پیشرفت در زیر ساخت های ارتباطی و گسترش شبکه های اینترنتی اپراتورهای تلفن های همراه می توان با استفاده از معماري سرويس گرائي و پروتكل هاي وب سرويس متدولوژي جديدي در طراحي برخي از سيستم هاي تعبيه شده كه توسط نرم افزارها مديريت مي شوند ايجاد كرد.

داده های محیط توسط سنسور که به منظور خاصی بر روی سیستم های تعبیه شده قرار دارد از محیط بیرون گرفته می شود و در برخی موارد ، شبکه ای از سنسورها وجود دارد که چندین عامل محیطی را دریافت می کند . داده های دریافتی توسط پردازشگر های سیستم تعبیه شده پردازش می گردد . به عنوان مثال سیستم تعبیه شده ای داریم که درصورت احساس دمای بالای 30 درجه سانتی گراد توسط سنسورهای خاص خود ، سیستم تهویه مطبوع را به راه می اندازد . طراحی چنین سیستم تعبیه شده ای بسیار ارزان است اما گاهی اوقات با چندین داده سروکار داریم و پردازش داده های ورودی بسیار طولانی می شود و نیاز به پردازشگر های پیشرفته تر و فضای بیشتر حافظه جهت اجرای برنامه هستیم که در چنین مواردی هزینه تولید سیستم تعبیه شده بسیار بالا می رود . به عنوان مثال می خواهیم وضعیت هوای یک منطقه را با توجه به یک سیستم هوشمند که مقادیری را از محیط اطراف دریافت و با توجه به داده های موجود در حافظه ی خود که وضعیت آب و هوائی روزهای گذشته را دارد پیش بینی نمائیم.

طراحی سیستمی که پیش بینی را انجام دهد شاید مقرون به صرفه نباشد و این درحالی است که بخواهیم این سیستم های تعبیه شده را در برخی مناطق جغرافیائی دیگر نیز نصب نمائیم لذا نیاز است که داده ها از سوی سنسورهای سیستم های تعبیه شده دریافت و به سوی سروری که وظیفه پردازش داده ها را دارد ارسال گردد . برای اجرای این فرآیند می توان پردازش ها را بر روی سرورهائی دیگر انجام داد و نتایج را به سیستم ها منتقل کرد .

با استفاده از معماري سرويس گرايي و وب سرويس ها مي توان داده ها را به صورت پيام بين سيستم هاي تعبيه شده و سرور ها منتقل كرد . داده ها به صورت پیام رد و بدل می شوند و در حالی که امنیت برای ما حائز اهمیت باشد می توان با استفاده از پروتكل هاي امنيتي در وب سرويس ها امنيت داده ها را تامين كرد.

یکی از مهمترین جنبه های استفاده از وب سرویس رد و بدل پیام یا در واقع استفاده از سرویس های تعریف شده در هر پلتفرم می باشد . وقتی بخواهیم داده ها را بین سکوهای نرم افزاری مختلفی رد و بدل کنیم دانستن ساختار و پیش نیاز های سکوی نرم افزاری بسیار حائز اهمیت می باشد ولی با استفاده از وب سرويس ها می توان پلتفرم هاي مختلف را با هم يكپارچه نمود.

برای پیاده سازی وب سرویس و استفاده از مزایای آن می بایست این سرویس بر روی پروتکل Http اجرا گردد . مي توان با استفاده از پروتكل هاي Http به راحتي و از طريق دسترسي به اينترنت به سيستم هاي تعبيه شده دسترسي داشت .

1-3 هدف از اجراء :

تعيين چارچوبی برای برقراری وب سرویس در سیستم های تعبیه شده در زیر ساخت ابر

1-3 -1 اهداف اختصاصي :

اتصال و يكپارچگي بين سيستم هاي تعبيه شده ي با ساختارهاي مختلف

استفاده از زيرساخت ابر براي اشتراك گذاري منابع بين سيستم هاي تعبيه شده

استفاده از وب سرويس براي ارسال داده ها بين سيستم هاي تعبيه شده

استفاده از پروتكل http  و Soap براي سهولت اتصال و دسترسي به داده هاي سيستم هاي تعبيه

1-4 توجيه ضرورت انجام طرح

با توجه به ساخت و طراحي سيستم هاي تعبيه شده مختلف كه هر يك وظيفه خاصي را  انجام مي دهند . لازم است براي جلوگيري از افزايش هزينه ها و استفاده از دستگاه هاي ديگر شركت ها ساختاري طراحي شود كه بتوان سيستم هاي تعبيه شده را به هم متصل نمود تا بتوان آن ها را يكپارچه كرد.

سيستم هاي تعبيه شده ، داده ها را از محيط اطراف دريافت كرده و بعد از پردازش با توجه به عمل مربوطه عكس العمل خاصي از سوي سيستم هاي تعبيه شده صورت مي گيرد . گاهي اوقات لازم است كه سيستم هاي تعبيه شده داده هاي خود را به اشتراك بگذارند به عنوان مثال در سيستم خانه هاي هوشمند با سيستم هاي تعبيه شده مختلفي درگير هستيم كه لازم است داده هاي خود را به اشتراك بگذارند لذا نياز به يك چارچوبي است تا بتوان اين داده ها به راحتي و با امنيت كامل به اشتراك گذاشته شود.

1-5 نوآوری های تحقیق

دراین تحقیق با مطالعه بر روش های انجام شده و به کار گرفته شده ، تکنیکی جدیدی ارائه شده است که استفاده از بستر ابر برای برقراری و انتقال داده ها را در بین سیستم های تعبیه شده میسر می سازد.

در این تکنیک از یک میان افزار استفاده می شود . نقش میان افزار ذخیره سازی داده های سیستمهای تعبیه شده ی دیگر می باشد تا در صورت لزوم داده ها را بین سیستم های تعبیه شده منتقل نماید.

همچنین سیستم های تعبیه شده با هر روش و متدولوژی می توانند داده ها را منتقل نمایند . استفاده از وب سرویس ، بستر پکت های رادیوئی ، پیام کوتاه و …  نکته ای که در این روش نهفته است عدم انتقال داده ها بین دو سیستم تعبیه شده می باشد . در واقع دو سیستم تعبیه شده با استفاده از میان افزار طراحی شده ، داده ها را می توانند بین خود انتقال دهند.

سیستم های تعبیه شده به صورت برخط، مدام داده های خود را به میان افزار انتقال می دهند و میان افزار آنها را در بانک اطلاعاتی خود ذخیره می کند . هر داده یک شناسه منحصر به فرد برای خود دارد که آنرا از داده های دیگر متمایز می کند . سپس اگر سیستم تعبیه شده ی دیگری بخواهد داده ای را از سیستم تعبیه شده بخواهد آنرا از زیر ساخت ابر دریافت می کند . در ذیل معایب روش ها ی قبلی و مزیت های روش فعلی آورده شده است .

یکی دیگر از نوآوری های به کارگرفته در طرح پردازش محاسبات در سمت زیر ساخت ابر می باشد . در واقع تمام پردازش های سیستم های تعبیه شده در سمت ابر پردازش می شود و همین امر باعث کاهش هزینه ها در تولید می شود.

1-5-1 معایب روش های قبل :

عدم استفاده در پلتفرم های مختلف

هزینه ی بالا در ذخیره سازی داده ها

هزینه ی بالا در برقراری وب سرویس با استفاده از پردازشگرهای گران قیمت

درصورت خرابی دستگاه امکان به کارگیری از داده های قبلی امکان پذیر نمی باشد.

عدم سرویس دهی همزان به چندین سیستم تعبیه شده

1-5-2 مزایای روش فوق :

کاهش هزینه ها

قابل استفاده در انواع پلتفرم ها

سرویس دهی برخط و همزمان

ذخیره سازی داده ها

سرویس دهی همزمان

با طراحی و توسعه ی یک سرور به آن تنها وسیله ی ذخیره سازی اطلاعات و نیز مفهوم ابر که محاسبات را نیز پردازش خواهد کرد از به کار بردن پردازشگرهای گران قیمت در سیستم های تعبیه شده پرهیز خواهیم کرد که این امر باعث کاهش هزینه ها خواهد شد.

از آنجا که میان افزار طراحی شده از  زیر ساخت و استانداردهای وب سرویس  پیاده سازی  شده است و نیز به کارگیری سیستم های ارسال بسته های رادیوئی در سیستم این امکان وجود دارد که در تمام پلتفرم ها بتوانیم از این مدل استفاده نمائیم.

داده ها از آنجائی که  بر روی زیر ساخت ابر ذخیره خواهند شد و سیستم های تعبیه شده داده های مورد نیاز خود را از آن دریافت می کنند لذا می توان گفت نسبت به روش قبلی دسترسی به داده ها امن تر و مطمئن تر خواهد بود.

زیر ساخت ابر این امکان را دارد که داده ها را به طور همزمان و مداوم ذخیره کند.

از آنجا که داده ها بر روی ابر ذخیره می گردد و نیز زیر ساخت ابر وظیفه ی سرویس دهی به سیستم های دیگر را دارد می توان با ظرفیت و پتانسیل بالائی به چند سیستم تعبیه شده ، سرویس ارائه داد.

در واقع می توان گفت سرویس دهی همزمان نسبت به روش های موجود بهتر خواهد شد.

1-6 ساختار تحقیق

در این پایان نامه در فصل اول به کلیات طرح پرداخته اهداف و مزایا و نوآوری های تحقیق آورده می شود و سپس در فصل دوم به بیان مفاهیم و واژه های کلیدی و نمونه کارهای انجام شده پرداختیم و ساختار و مدل های مدنظر خود را در فصل سوم به آن پرداختم همچنین در فصل چهارم با ارائه ی یک سناریوی عملی به ارزیابی و بررسی مدل خود پرداخته ام و در نهایت در فصل پنجم به نتیجه گیری و تصمیم گیری در خصوص مدل ارائه شده پرداخته ام.

[1] Global System Massaging

[2] General Packet Radio System

[3] Global Position System

[4]  Simple Object Access Protocol

[i] – Performance Analysis of Web Services on Mobile Devices  KamalEldin Mohameda, Duminda Wijesekera  Procedia Computer Science 10 ( 2012 ) 744 – 751

همه پایان نامه و تحقیق و پروژه های به صورت فایل دانلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد. ضمنا همان لحظه لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد.

 جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید

مطالب پیشنهادی:
برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,
برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید

جستجو پیشرفته

دسته‌ها

آخرین بروز رسانی

    Fatal error: Call to undefined function jdate() in /home/bmaghale/domains/bmaghale.ir/public_html/wp-content/themes/digitaliran5/sidebar.php on line 122